pl PL     sk SK     en EN    

MOBILNÉ TRANSAKCIE

Prístupové kódy predstavujú metódu, ako nakupovať relatívne lacné produkty a služby cez internet. Medzi najbežnejšie položky využívajúce prístupové kódy patrí: nákup elektronickej tlače, poplatky za prístup k videám, elektronickým súborom, web stránkam, archívom, prístup k  bežným správam z každodennej tlače a na internete.
Prístupové kódy sú dostupné širokej verejnosti. Ich používanie je nenáročné ako pre užívateľa, tak aj pre poskytovateľa služby. Prednosťou je hlavne okamžitý účinok - užívateľ získa prístup k produktu alebo službe v priebehu niekoľkých minút.
Dobrým príkladom použitia prístupových kódov je platba cez mobilné telefóny a vyhradené telefónne čísla, to znamená prémiové čísla dostupné za zvýšený poplatok (SMS Premium).
Existuje niekoľko typov mobilných transakcií:
 • Premium SMS: jednorazové alebo opakované platby
 • Direct Billing (priama fakturácia), len T-mobile: jednorazové alebo opakované platby
 • Premium WAP: jednorazové alebo opakované platby
 • IVR (Voice) Premium (automatický hlasový systém) - platba podľa počtu minút alebo za jeden hovor

  MOBILNÉ PLATBY

Digital Virgo S.A. ponúka mobilné platby cez SMS. Za svoje služby a tovary Vám Vaši zákazníci môžu platiť pomocou SMS a nezáleží pritom akého operátora využívajú.
Pre celý trh Vám poskytneme 4-miestne telefónne číslo a vybrať si môžete z rôznych cenových hladín: od 0,15 EUR po 20 EUR za SMS.
Platba cez SMS patrí medzi najrýchlejšie a najpohodlnejšie platby aké môžete svojim klientom ponúknuť. SMS vie polať úplne každý užívateľ, nevyžaduje si žiadne špeciálne technické prostriedky ani služby.
Navyše celý proces je veľmi intuitívny a bezpečne - klienti nemusia zadávať žiadne osobné údaje ako napr. čísla kreditných kariet. Pozitívnou externalitou je tiež fakt, že k fyzickej potrebe platby, príde až pri vystavení faktúry od mobilného operátora a tak má užívateľ defacto bezúročnú pôžičku.

POKRYTIE

Digital Virgo ponúka prémiové transakcie vo viacerých krajinách sveta, či už ide o jednorázové transakcie, predplatené služby Premium SMS, Direct Billing a Mobile Billing (určené na nákup špecializovaných produktov a služieb). Spoločnosť navyše ponúka aj iné typy transakcií (napr. IVR a WAP). Vetky potrebné detaily sú k dispozícií priamo u zástupcov Digital Virgo (kontaktný formulár nájdete v sekcií Kontakt).
V nižšie uvedenom zozname nájdete informácie o platobných metódach dostupných v jednotlivých krajinách:
Premium SMS:
 • Jednorázové platby: Poľsko, Slovensko, Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Česká republika, Maďarsko, Rumunsko, Estónsko, Litva, Lotyšsko, Chorvátsko
 • Opakované platby (predplatené služby typu MT): Poľsko, Slovensko, Španielsko, Maďarsko, Rumunsko
Direct Billing a Mobile Billing:
 • Jednorázové platby: Poľsko, Francúzsko, Taliansko, Turecko, Česká republika, Rumunsko
 • Opakované platby (predplatené služby typu MT): Poľsko, Francúzsko, Taliansko, Turecko

ROZHRANIA PRE PROGRAMOVANIE APLIKÁCIÍ (API)

MPS (Message Proxy Service) je univerzálny prostriedok pre obchodných partnerov na integráciu mobilných telefónov. Ako originálny produkt spoločnosti Digital Virgo prináša naším klientom spôsob, ako prepojiť svoje aktivity s mobilnými operátormi. MPS sprostredkuje obojsmerný kanál pre SMS a MMS komunikáciu. Je vybudovaný na najmodernejších integračných štandardoch ako sú webové služby a protokol SOAP. Vďaka tejto možnosti nie sú naši klienti nútení vybrať si presný typ technológie a k integrácií je poskytovaná všestranná technická podpora. Ide o štandardný, mnohonásobne overený postup najvyššej kvality.
MTSP (MT service Proxy) je rozhranie pre správu predplatených služieb MT v rámci sietí Orange, Plus, T-mobile a Play. Na komunikáciu s partnermi využíva protokol REST. Jeho prostredníctvom dostávajú partneri správy o registráciách užívateľov a počte vykonaných platieb. Je ideálnym nástrojom na sledovanie opakovaných platieb. Pri jeho zapojení ponúkame všestrannú podporu a poradenstvo.
Okrem API sú naším partnerom dostupné pravidelné on-line záznamy, kde môžu sledovať rozsah operácií vzťahujúcich sa na nimi poskytovanú službu.

JUSTPAY - PLATFORMA PRE MOBILNÉ TRANSAKCIE

Služba Justpay (www.justpay.pl) je dostupná pre všetky webové systémy, mobilné aplikácie a všade inde, kde chce náš partner prevádzkovať predaj elektronických služieb (napr. prístup k prémiovému obsahu). Justpay je určený ako pre veľké podniky, tak aj pre individuálnych užívateľov, ktorí prevádzkujú webové služby.
Funkcie služby Justpay:
 • Registrácia užívateľov na www.justpay.pl
 • Výber aktivačných príkazov, ktoré budú použité na web stránke klienta (napr. obsah aktivačnej SMS správy)
 • Rozsiahla škála možných platobných taríf  v Poľsku (až 16) a v trinástich iných krajinách
 • Možnosť okamžitej spolupráce (v priebehu niekoľkých minút od registrácie a jej schválenia administrátorom)
 • On-line prehľad nahraných kódov a poplatkov, ktoré musí klient uhradiť
 • Ukážky skrípt a technické popisy implementácie SMS kódov.
Benefity:
 • SMS služby v štrnástich krajinách sveta bez akýchkoľvek poplatkov: Poľsko, Slovensko, Česká republika, Nemecko, Rumunsko, Maďarsko, Francúzsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Chorvátsko.
 • Možnosť vytárať vlastné IVR služby (spoplatnené, automatické hlasové systémy)
 • Možnosť vytvárať vlastné predplatené MT služby (poplatky za prijaté SMS správy)
 • Vysoké provízie až do 65%

PLATFORMY A TECHNICKÁ PODPORA

Spoločnosť Digital Virgo disponuje pokročilým technologickým IT vybavením, ktoré nepretržite spravuje tým odborníkov.
Digital Virgo je v priamom kontakte s operátormi mobilných sietí a prevádzkuje služby SMS, MMS, WAP, Direct Billing a IVR. Pre dokonalé fungovanie sú všetky komunikačné kanály opatrené minimálne jedným záložným kanálom, čím sa predchádza akémukoľvek zlyhaniu spojenia. Podporu zabezpečujú dva routere, pričom v prípade poruchy preberá činnosť funkčná jednotka. Vstupné rozhranie Digital Virgo je chránené firewallom. Na routovanie, filtráciu kanálov a prevádzkovanie kanálov VPN používa Digital Virgo vysokovýkonné, pokročilé technológie spoločnosti Cisco Systems.
Informácie o výkone
Súčasne dostupná platforma Digital Virgo dokáže spracovať približne šesťdesiat miliónov SMS správ denne. V prípade, že nároky užívateľov tento limit presiahnu, systém je schopný v priebehu relatívne krátkej doby svoje možnosti rozšíriť.
Dohoda o úrovni poskytovaných služieb (SLA)
Spoločnosť Digital Virgo zaručuje svojim klientom nasledujúce podmienky:
 • Nepretržité fungovanie systému,
 • Vyhodnotenú dostupnosť systému minimálne 99% mesačne, pričom táto správa je zostavovaná vždy posledný deň v mesiaci,
 • Linku pre technickú podporu. Digital Virgo dohliada na činnosť systémovej platformy nepretržite a užívateľom je dostupná linka technickej podpory 24 hodín denne.
 • Platforma Digital Virgo disponuje aj záložným pripojením. Užívateľ sa do tejto verzie pripojenia prepína svojpomocne.

PLATBY V RÁMCI APLIKÁCIÍ

Spoločnosť Digital Virgo ponúka služby mobilných transakcií pre klientov, ktorí majú záujem využívať alternatívny spôsob platby ako náhradu platobných možností platformy Google Play. Služby sú dostupné užívateľom mobilných telefónov.
Klientom sú k dispozícií nastavenia týchto parametrov:
 • Pokrytie - výber krajín
 • Metóda platby - Premium SMS a Direct Billing
 • Výber tarify - cena za služby
 • Jednorázové transakcie a predplatené služby